hgs  eokul   lgs   kyk  
  22.06.2024  

2017 MEB TEOG Lise Taban Puanları YEP Yüzdelik Dilimleri2017 MEB TEOG Lise Taban Puanları YEP Yüzdelik Dilimleri için Tıklayın!


TEOG 2017 YEP Puanları Yüzdelik Dilimleri Açıklandı Öğrenmek için Tıklayınız


2017 MEB TEOG Lise Taban Puanları YEP Yüzdelik Dilimleri, 2017 Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Kapsamında Oluşan Yerleştirmeye Esas Puan Değerleri duyuruldu. Böylece tüm liselerin teog taban puanları ve lise puanları yüzdelik dilimleri 2017 TEOG lise yerleştirme puanları merakla bekleyen öğrencilerin merakını gidermiş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan 2017 TEOG sonuçları sonrası şimdi bütün dikkatler tercihlere verildi.

Tercih Yaparken Yüzdelik Dilimi Göz Önüne Alın

Değerli öğrencilerimiz, MEB TEOG tercih takvimine göre tercihler yapılacak. Tercihlerinizi yaparken OYP puanınız ve yüzdelik dilime bakarak tercih yapınız. Biz e okul olarak öğrencilerimize kesinlikle yüzdelik dilime bakarak tercih yapmalarını öneriyoruz. Puanlar her yıl değişkenlik gösterir ancak yüzdelik bilimler başarı sırasını gösterdiği için yanılma payı çok daha azdır.

İstediğim Bir Lisesinin Yüzdelik Dilimini Nasıl Öğrenirim

TEOG Puanı ile Yüzdelik Dilim arasında ters orantı vardır. Yani TEOG puanınız yükseldikçe yüzdelik dilim düşer. İstediğiniz bir liseye puanınızın tutup tutmadığını tahmin etmek için o lisenin geçen yıl en kaç puanla öğrenci aldığına bakın. O puanın geçen yıl ne kadarlık yüzdelik dilime denk geldiğini araştırıp kendi diliminizle kıyaslayarak tahmin yürütebilirsiniz. Biz sizler için geçen yılın MEB tarafından yayınlanmış olan yüzdelik dilimlerini bir araya getirdik. Aşağıdan il il seçip tıklayabilirsiniz.

TEOG Lise Yüzdelik Diliminden Başarı Sırasını Bulma

İsterseniz TEOG yüzdelik diliminizden hareketle başarı sıranızı da bulabilirsiniz. Bunun için 2017 TEOG sonuçlarına göre puanı hesaplanan toplam öğrenci sayısı ile kendi yüzdelik diliminizi çarpıp 100′e bölerseniz , başarı sıranızı aşağı yukarı bulmuş olursunuz.

2016-2017 MEB TEOG LİSE YÜZDELİK DİLİM PUANLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

*MEB TEOG YEP Puanları Açıklandı TIKLA ÖĞREN! Tercih İşlemlerini Gerçekleştirmek için Buraya Tıklayınız