hgs  eokul   lgs   kyk  
  22.06.2024  

e okul

E-Okul Teog Sınav Puanları Değerlendirmesi*** E-Okul Teog Sınav Sonuçları için Tıklayınız

SINAV PUANININ DEĞERLENDİRİLMESİ

a. Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır

b. Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.

c. Her adayın cevap kâğıdı, 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır.

ç. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar bulunacaktır.

d. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

e. Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı; [(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.

E-OKUL TEOG Sınav Yerleri Sorgulamak için Tıkla!E-OKUL TEOG Sınav Yerlerinizi Öğrenmek için Lütfen Tıklayınız

E-OKUL TEOG Sınav Giriş Belgesi Almak için Buraya Tıklayınız

Olağanüstü haller ve özel durumlar dışında 8 inci sınıfta öğrenim gören her öğrenci kendi okulunda sınava girecektir. TEOG Merkezi Ortak Sınav Giriş Belgesi Alma...


TEOG Sınav Yerimi Nasıl Öğrenebilirim?

E-Okul Teog Veli Bilgilendirme Sistemi ile Neler Öğrenebilirim?E-Okul Teog Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş için Tıklayınız

Artık veliler çocuklarını E-Okul Teog sistemi ile takip ediyorlar. Çocuklarının devamsızlıklarını ve ders notlarını anbean takip edebilen veliler,TEOG (SBS) sonuçlarını da yine e-okul aracılığı ile öğreniyorlar.

Gün gün gelişen teknoloji vasıtası ile her şey daha da kolaylaşmış oluyor.Öğrenci velileri çocuklarının okul durumlarıyla ilgili bilgilere e okul vasıtasıyla ulaşarak,gönül rahatlığı ile her şeyi öğrenebiliyorlar.

Duyurular: Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

E-OKUL TEOG Yönetim Bilgi Sistemi GirişE-OKUL TEOG Yönetim Bilgi Sistemi Giriş için Buraya Tıklayınız

E Okul Teog Öğretmen Girişi ve Genel Bilgiler

E Okul Teog Öğretmen Girişi, e-okul yönetim bilgi sistemi üzerinden sağlanmaktadır. E-Okul sistemine bilgi giriş yetkisi okul yöneticileri ve öğretmenlere verilmiştir. Eğer öğretmen iseniz ve sisteme giriş yapmak istiyorsanız yukarıda bulunan resme veya resmin altında bulunan linke tıklayarak E Okul Öğretmen Girişi yapabilirsiniz.

E Okul Teog Öğretmen Girişi İçin Yapmanız Gerekenler

E-OKUL Veli Bilgilendirme SistemiE-OKUL TEOG Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş için Buraya Tıklayınız

E-OKUL TEOG Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş ile Öğrenciler,veliler,öğretmenler,E Okul Öğrenci Girişi, e-okul veli Bilgilendirme sistemi üzerinden bilgi sağlanmaktadır. E-Okul sisteminden TEOG Sınav Sonuçları ve TEOG Sınavı ile alakalı bilgi öğrenmek için öğrenci ve velilerin sisteme girişi buradan sağlanmaktadır .E-OKUL TEOG Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş (e okul giriş) için tc no ve öğrenci no gerekmektedir.

Ortak sınavların (TEOGS) sonuçları Bakanlık tarafından, sınav takviminde belirtilen tarihlerde e-Okul sistemine işlenecektir.

E-Okul TEOG Puan Hesaplaması Nasıl Yapılıyor?E-Okul TEOG Puanları Nasıl Hesaplanır?

E Okul Teog puan hesaplama nasıl yapılır? 2 dönemde 2 ayrı sınav olarak uygulanacak olan TEOG sınavında adayların puanları tek puan türünde hesaplanacak.MEB , TEOG hesaplamalarında her soruyu eşit puanda tutacak. TEOG sınavlarında yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek bu da öğrencilerin yanlış cevaplarında puan düşmelerine neden olmayacak. TEOG Sınavı iki dönem de uygulanırken öğrencilere her iki dönemde de Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için 4 , T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ve din kültürü ve ahlak bilgisi için ise 2 katsayısı o dersin puanıyla çarpılarak hesaplanacak.Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı Nasıl Hesaplanacak?

E-Okul TEOG Puan Hesaplama

TEOG Mazeret Sınavı Soru ve Cevapları için Tıkla!Milli Eğitim Bakanlığı,26-27 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) genel sınavına raporlu ya da benzer nedenlerle giremeyen öğrenciler için mazeret sınavı yaptı.

2017 2. dönem TEOG sınavına giremeyen öğrenciler bugün itibariyle TEOG Mazeret Sınavı'na girdi. Teog mazeret sınavı bugün bitmiş oldu.e okul teog sınavı cevapları tıkla...

Sizin için Teog sınav soru ve cevaplarını derledik. Teog mazeret sınav sonuçları ne zaman açıklanacak.TEOG mazeret sınavı soru ve cevapları,e okul teog sınavı anahtarı, TEOG sınav sonuçları ile ilgili tüm ayrıntılar burada...

TEOG SORU KİTAPÇIKLARI VE TEOG CEVAP ANAHTARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

E Okul TEOG Sonuçları ÖĞREN!E-Okul TEOG Sonuçları Sorgulama Ekranı için Buraya Tıklayınız

E-Okul TEOG Sonuçlarınıza, ‎e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden giriş yaparak ulaşabilirsiniz.Meb e-okul veli bilgilendirme sistemine girişi, yukarıdaki ekrana veya hemen altındaki linke tıklayarak sağlayabilirsiniz.

ORTAK SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

a. Ortak sınavların sonuçları Bakanlık tarafından, sınav takviminde belirtilen tarihlerde e-Okul sistemine işlenecektir.

b. Öğrencilere sınav sonuç belgesi ayrıca gönderilmeyecektir.


ORTAK SINAVLARIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR NELERDİR?

a. Ortak sınavlara giriş şartlarını taşımadığı hâlde öğrencinin sınava girmesi,

E-Okul TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2017?TEOG Sonuçlarının Haziran'da açıklanması hedefleniyor. Öğrencilerin, TEOG Sonuçlarının değerlendirilmesi, 6, 7 ve 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8'inci sınıf ağırlıklı ortak sınav puanı toplanacak. Elde edilen toplam, 2'ye bölünerek yerleştirme için esas puan belirlenecek. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak.

TEOG ORTAK SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

a. Ortak sınavların sonuçları Bakanlık tarafından, sınav takviminde belirtilen tarihlerde e-Okul sistemine işlenecektir.
b. Öğrencilere sınav sonuç belgesi ayrıca gönderilmeyecektir.


E OKUL TEOG SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

TEOG SINAVLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

MEB TEOG Soru ve Cevapları İndir!MEB, 8. Sınıfların 2. dönem ortak sınavının (TEOG) soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarını yayınladı. TEOG sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları ile puanlarınızı kontrol edebilir ve hesaplayabilirsiniz. MEB TEOG soru kitapçığı burada...

26-27 Nisan 2017 Tarihli 8.Sınıflar 2. Dönem Ortak Sınavı Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı Tıklayın

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)
TEOG MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN?