hgs  eokul   lgs   kyk  
  22.06.2024  

2017 TEOG Konuları MEB2017 TEOG Sınav Konuları

2017 TEOG Sınav Konuları MEB,2017 TEOG Sınavı Soruları Nerelerden Çıkacak,2017 TEOG'da Çıkacak Konular Hangileri,2017 TEOG Konuları Nelerdir,2017 TEOG Hangi Konulardan Çıkacak,TEOG 2017 konu dağılımları ve ders çizelgeleri,2017 Merkezi sistem ortak sınav çalışma konuları,2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Merkezi Sistem Ortak Sınavları Konuları,2017 TEOG Konuları Belli Oldu mu,TEOG 2017 Konuları Açıklandı mı? İşte 2017 TEOG Sınav Konuları Hakkında Merak Edilenler...

*** EBA TEOG Hazırlık Derslerine Ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

2017 TEOG Sınav Takvimi Açıklandı.MEB, TEOG 2016-2017 TEOG 8.Sınıflar Merkezi Sistem Ortak Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Hakkında Duyuru Yayınladı.

Yapılan duyuruda 2017 TEOG Konularıyla alakalı kısa ve net olarak söylemek gerekirse, birinci dönem sınavlarda çıkacak soruların eğitim öğretim yılı başından, sınav tarihine kadar yapılan ders konularını, ikinci dönem sınavlarının ise eğitim öğretim yılı başından itibaren sınav tarihine kadar işlenilen ders konularını içereceği özellikle vurgulandı.2017 TEOG'da Çıkacak Konular Liste Halinde Yazımızın Devamında Yer Alıyor...

Buna göre Ortaokulların 8 inci sınıflarında 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı dil ile Din kültürü ve Ahlak bilgisi derslerinde; Bir dönemde 2 sınav yapılan derslerin 1.sınavı, bir dönemde 3 sınav yapılan derslerin ise 2.sınavı merkezi sistem ortak sınav şeklinde uygulanacaktır.

MEB tarafından 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Ünite/Öğrenme Alanı/Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri yayınlandı.

Ayrıca yapılan açıklamada 8.Sınıf öğretmenlerinin 2016-2017 yıllık planları hazırlarken bu çizelgeleri dikkate almaları gerektiği belirtildi.

1.Birinci dönemde yapılacak merkezi sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı, eğitim öğretim yılının başından “BİRİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV”ın yapılacağı tarihe kadar olan konu/kazanımlarla sınırlı olacaktır.

2.İkinci dönemde yapılacak merkezi sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı ise eğitim öğretim yılının başından “İKİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV”ın yapılacağı tarihe kadar işlenecek olan tüm konu! kazanımlarla sınırlı olacaktır.

3.”BİRİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV”ın ve “İKİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV"ların yapılış tarihi itibariyle, çalışma takviminde belirtildiği şekilde konu,kazanımların süresi içinde işlenmesi ve bu bağlamda öğrencilerin eksiklerinin kalmaması için okul yönetimleri ve öğretmenler gerekli tedbirleri alacaktır.

4.Çizelgelerde “birinci dönem merkezi sistem ortak sınav” ve “ikinci dönem merkezi sistem ortak sınav” dışında öğretmenlerin yapacakları diğer sınavlar için belirtilmiş olan tarihler öneri niteliğinde olup öğretmenler bu sınavları belirleyecekleri bir tarihte de yapabileceklerdir.

*** Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Ünite/Öğrenme Alanı/Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...