hgs  eokul   lgs   kyk  
  22.06.2024  

e okul teog

E Okul TEOG Öğrenci Anketi Giriş

Ortak Sınava Giren 8.Sınıf Öğrenci Anketi Giriş için Aşağıdaki Ekrana TıklayınızOrtak Sınav Öğrenci Anketi Giriş Ekranı için Buraya Tıklayınız

Merkezi sistem sınavlarının öğrenciler üzerindeki etkilerini ölçebilmek, sistmein öğrenciler açısından olumlu-olumsuz taraflarını belirleyebilmek amacıyla, ortak sınav öğrenci anketi hazırlanmış olup anket meb internet sistemi üzerinde yer almaktadır.Peki TEOG Tercihleri Nasıl Yapılacak? 2017 TEOG Tercih ve Yerleştirme Kılavuzuna Ulaşmak ve Detaylı Bilgi için BURAYA TIKLAYINIZ

2017 TEOG Sınav Soruları ve Cevap Anahtarları TIKLAYIN!TEOG - Matematik soru ve cevapları ne zaman açıklanacak, MEB - TEOG 2. dönem matematik B kitapçığı soru ve cevapları 26-27 Nisan 2017'de TEOG Matematik soru ve cevapları eş zamanlı MEB EBA (http://www.eba.gov.tr/) adresinde olacak, Ortak sınav Matematik testi cevap anahtarı meb soru ve cevapların videolu öğretmenler tarafından anlatılması işlemi için eokulteog.com'da bağlı kalın!

2017 Teog tüm derler Soru ve Cevaplar Sınavdan sonra yayınlanacak ve eş zamanlı olarak sitemizden duyurulacaktır..

2016-2017 TEOG Ortak Sınavlar e-Kılavuzu İNDİR!2016-2017 TEOG Ortak Sınavlar e-Kılavuzunu İndirmek için Tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG ortak sınavlar e-kılavuzunu yayınladı. TEOG e-kılavuzunda merak edilenleri Eğitimtercihi okurları için derledik. İşte 2016-2017 TEOG merkezi ortak sınav ve mazeret sınavı tarihleri ile liseye girişle ilgili tüm merak edilenler;

MEB, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında 8. sınıf öğrencileri için 6 dersten 2 dönemde yapılacak 2016-2017 Merkezi Ortak Sınav tarihlerini belirledi. Bakanlığın http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanan 2016-2017 Öğretim Yılı Merkezi Ortak Sınavlar e- Kılavuzu’na göre,

E-Okul Teog Sınavı ile Alakalı Tüm Soru ve Sorunlar için Tıklayın!İLETİŞİM BİLGİLERİ _________

Telefon:
MEB İletişim Merkezi

“Alo 147”

Faks:
Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı
0(312) 499 40 63

İnternet adresleri: http://meb.gov.tr e- Posta : ortaksinav@meb.gov.tr
https://e-okul.meb.gov.tr
http://oges.meb.gov.tr

DİKKAT: E-Okul Teog Sınav Sonuçlarına İtiraz İşlemleri Bilgilerine Ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ ORTAK SINAVLARI e- Kılavuz DOSYASINI İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

E-Okul Teog Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?*** Teog Sınav Sonuçlarına İtiraz Giriş Ekranı için Buraya Tıklayınız

ORTAK SINAVLARA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

a. Sonuçlara yapılacak olan itirazlar, sonuçların http://www.meb.gov.tr (e-okul sistemi) internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç beş takvim günü içinde yazılı olarak YEĞİTEK’e yapılabilecektir.

b. Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

E-Okul Teog Mazeret Sınavları Nasıl Yapılıyor?Ortak sınav/sınavlara girmeyen öğrencilerden mazeretleri okul müdürlüğünce uygun görülenlerin mazeret sınavları, sınav takviminde belirtilen tarihlerde yapılacaktır. Mazeret sınavları da her gün üç oturum olmak üzere altı oturum halinde Bakanlık tarafından belirlenecek okullarda yapılacaktır.

E-Okul Teog Sınavları Nasıl Uygulanıyor?TEOG sınavı nasıl yapılacak? Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi nasıl uygulanıyor? Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları nasıl gerçekleştiriliyor...

1. Ortak Sınavlar, ülke genelinde olağanüstü haller ve özel durumlar dışında öğrencilerin öğrenim gördükleri okullarla, yurt dışında; KKTC ve Bakanlığımıza bağlı okulların bulunduğu, sınav yapılması uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak ve aynı anda yapılacaktır.

Sınavlar arası dinlenme ve hazırlık süresi, öğrencilerimiz üzerinde oluşabilecek sınav kaygısını, stresini engellemek amacıyla 30 dakikaya indirilmiş ve sınav saatleri tabloda yer aldığı şekilde yeniden düzenlenmiştir.

E-Okul Teog Sınav Puanları Değerlendirmesi*** E-Okul Teog Sınav Sonuçları için Tıklayınız

SINAV PUANININ DEĞERLENDİRİLMESİ

a. Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır

b. Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.

c. Her adayın cevap kâğıdı, 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır.

ç. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar bulunacaktır.

d. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

e. Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı; [(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.

E-OKUL TEOG Sınav Yerleri Sorgulamak için Tıkla!E-OKUL TEOG Sınav Yerlerinizi Öğrenmek için Lütfen Tıklayınız

E-OKUL TEOG Sınav Giriş Belgesi Almak için Buraya Tıklayınız

Olağanüstü haller ve özel durumlar dışında 8 inci sınıfta öğrenim gören her öğrenci kendi okulunda sınava girecektir. TEOG Merkezi Ortak Sınav Giriş Belgesi Alma...


TEOG Sınav Yerimi Nasıl Öğrenebilirim?

E-Okul Teog Veli Bilgilendirme Sistemi ile Neler Öğrenebilirim?E-Okul Teog Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş için Tıklayınız

Artık veliler çocuklarını E-Okul Teog sistemi ile takip ediyorlar. Çocuklarının devamsızlıklarını ve ders notlarını anbean takip edebilen veliler,TEOG (SBS) sonuçlarını da yine e-okul aracılığı ile öğreniyorlar.

Gün gün gelişen teknoloji vasıtası ile her şey daha da kolaylaşmış oluyor.Öğrenci velileri çocuklarının okul durumlarıyla ilgili bilgilere e okul vasıtasıyla ulaşarak,gönül rahatlığı ile her şeyi öğrenebiliyorlar.

Duyurular: Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

E-OKUL TEOG Konuları Nelerdir?TEOG Sınavı tüm derslerin konuları aşağıda verilmiştir...

MEB,2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Ünite/Öğrenme Alanı/Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgelerini yayımladı.Çizelgelere ulaşmak için buraya tıklayınız

Türkçe Merkezi Sistem Ortak Sınav Konuları

A - Fiilimsiler ile ilgili bilgi ve kuralları kavrama ve uygulama

1. Fiilimsiyle, fiil ve isim soylu kelimeler arasındaki farkları kavrar.
2. Fiilimsilerin işlevlerini ve kullanım özelliklerini kavrar.
3. Fiilimsileri özelliklerine uygun biçimde kullanır.
4. Cümlede, fiilimsiye bağlı kelime veya kelime gruplarını bulur.

B - Cümleyle ilgili bilgi ve kuralları kavrama ve uygulama

E-OKUL TEOG Sınav Sistemi Hakkında BilgilerE-OKUL TEOG NEDİR?

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığının 2013-2014 Eğitim Öğretim yılından başlayarak uygulamaya başlayacağı sisteme veriler addır. Sisteme göre altı temel dersin ikinci sınavı MEB tarafından gönderilen ortak bir sınav olacaktır. Yeni sistemin amacı öğrencileri sınav stresinden kurtarmaktır. temel eğitimden ortaöğretime geçiş sisteminin kısaltmasıdır. Bu yeni sisteme göre 6, 7 ve 8. sınıflarda 6 dersten 6 ayrı sınava girecek ve ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanına eklenmiş yılsonu başarı puanlarının ortalaması ile liselere yerleşeceksin.

TEOG Sınav Sistemi

TEOG Sınavları (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı) her yıl Aralık ve Nisan aylarının sonlarında gerçekleşiyor.

E-OKUL TEOG Yönetim Bilgi Sistemi GirişE-OKUL TEOG Yönetim Bilgi Sistemi Giriş için Buraya Tıklayınız

E Okul Teog Öğretmen Girişi ve Genel Bilgiler

E Okul Teog Öğretmen Girişi, e-okul yönetim bilgi sistemi üzerinden sağlanmaktadır. E-Okul sistemine bilgi giriş yetkisi okul yöneticileri ve öğretmenlere verilmiştir. Eğer öğretmen iseniz ve sisteme giriş yapmak istiyorsanız yukarıda bulunan resme veya resmin altında bulunan linke tıklayarak E Okul Öğretmen Girişi yapabilirsiniz.

E Okul Teog Öğretmen Girişi İçin Yapmanız Gerekenler

E-OKUL Veli Bilgilendirme SistemiE-OKUL TEOG Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş için Buraya Tıklayınız

E-OKUL TEOG Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş ile Öğrenciler,veliler,öğretmenler,E Okul Öğrenci Girişi, e-okul veli Bilgilendirme sistemi üzerinden bilgi sağlanmaktadır. E-Okul sisteminden TEOG Sınav Sonuçları ve TEOG Sınavı ile alakalı bilgi öğrenmek için öğrenci ve velilerin sisteme girişi buradan sağlanmaktadır .E-OKUL TEOG Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş (e okul giriş) için tc no ve öğrenci no gerekmektedir.

Ortak sınavların (TEOGS) sonuçları Bakanlık tarafından, sınav takviminde belirtilen tarihlerde e-Okul sistemine işlenecektir.

E Okul TEOG Sonuçları ÖĞREN!E-Okul TEOG Sonuçları Sorgulama Ekranı için Buraya Tıklayınız

E-Okul TEOG Sonuçlarınıza, ‎e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden giriş yaparak ulaşabilirsiniz.Meb e-okul veli bilgilendirme sistemine girişi, yukarıdaki ekrana veya hemen altındaki linke tıklayarak sağlayabilirsiniz.

ORTAK SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

a. Ortak sınavların sonuçları Bakanlık tarafından, sınav takviminde belirtilen tarihlerde e-Okul sistemine işlenecektir.

b. Öğrencilere sınav sonuç belgesi ayrıca gönderilmeyecektir.


ORTAK SINAVLARIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR NELERDİR?

a. Ortak sınavlara giriş şartlarını taşımadığı hâlde öğrencinin sınava girmesi,