hgs  eokul   lgs   kyk  
  22.06.2024  

teog sınavı

TEOG Yerleştirmeleri Nasıl Olacak 2017?MEB TEOG Yerleştirme İşlemleri için Tıklayınız

MEB TEOG Yerleştirme Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

Bu yıl ortaokul 8’inci sınıfta olup TEOG’a giren öğrencileri yazın farklı bir yerleştirme sistemi bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı henüz resmen duyurmasa da ara ara yetkililerin yaptığı bazı açıklamalardan ipuçları bulmak mümkün.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından liselere giriş için yapılan TEOG sisteminde okullara yerleştirmede yaşanan sıkıntıyı çözmek için bir dizi önlemi içeren taslak bir kılavuz hazırlandı. Bakanlık, hazırlanan taslağı internet sitesi üzerinden görüş ve önerilere açacak.

E-Okul Teog Sınavı ile Alakalı Tüm Soru ve Sorunlar için Tıklayın!İLETİŞİM BİLGİLERİ _________

Telefon:
MEB İletişim Merkezi

“Alo 147”

Faks:
Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı
0(312) 499 40 63

İnternet adresleri: http://meb.gov.tr e- Posta : ortaksinav@meb.gov.tr
https://e-okul.meb.gov.tr
http://oges.meb.gov.tr

DİKKAT: E-Okul Teog Sınav Sonuçlarına İtiraz İşlemleri Bilgilerine Ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ ORTAK SINAVLARI e- Kılavuz DOSYASINI İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

E-Okul Teog Sınavları Nasıl Uygulanıyor?TEOG sınavı nasıl yapılacak? Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi nasıl uygulanıyor? Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları nasıl gerçekleştiriliyor...

1. Ortak Sınavlar, ülke genelinde olağanüstü haller ve özel durumlar dışında öğrencilerin öğrenim gördükleri okullarla, yurt dışında; KKTC ve Bakanlığımıza bağlı okulların bulunduğu, sınav yapılması uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak ve aynı anda yapılacaktır.

Sınavlar arası dinlenme ve hazırlık süresi, öğrencilerimiz üzerinde oluşabilecek sınav kaygısını, stresini engellemek amacıyla 30 dakikaya indirilmiş ve sınav saatleri tabloda yer aldığı şekilde yeniden düzenlenmiştir.

E-Okul Teog Sınav Bilgileri 2016-2017TEOG Sınavı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

TEOG Merkezi Ortak Sınavlar Nasıl Yapılacak? Ortaöğretime Geçiş Sistemi Merkezi Ortak Sınavları Nasıl Yapılacak? Ortaöğretime Geçiş Sınavı'yla alakalı Sıkça Sorulan Sorulara aşağıda cevap bulabileceksiniz...

Not: "2016-2017 E Okul TEOG Tercih İşlemleri Hakkında Sık Sorulan Sorular" İlgili Yazıya Ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

1. Ortaöğretime geçiş sistemindeki yeni uygulamalara neden ihtiyaç duyuldu?

Eğitimin doğasında var olan değişim ve gelişime paralel bir şekilde ortaöğretime geçiş sisteminin sürdürülebilir, dinamik ve esnek bir yapıda güncellenme gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu doğrultuda ortaöğretime geçiş sistemindeki uygulamalar,

E-Okul Teog Sınavı Kaç Oturumdan Oluşuyor?1-Ortak Sınavlar, ülke genelinde olağanüstü haller ve özel durumlar dışında öğrencilerin öğrenim gördükleri okullarla, yurt dışında; KKTC ve Bakanlığımıza bağlı okulların bulunduğu, sınav yapılması uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak ve aynı anda yapılacaktır.

Sınavlar arası dinlenme ve hazırlık süresi, öğrencilerimiz üzerinde oluşabilecek sınav kaygısını, stresini engellemek amacıyla 30 dakikaya indirilmiş ve sınav saatleri tabloda yer aldığı şekilde yeniden düzenlenmiştir.2. Her bir ders için yapılacak sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içerisinde gelen öğrenciler sınava alınacaktır. Geç gelen öğrencilere ek süre verilmeyecektir.

E-Okul Teog Sınavına Girme Şartları Nelerdir?Ortaokul Öğrencilerinin Sınava Girme Şartları

2016–2017 eğitim ve öğretim yılında örgün ortaokulların 8 inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

Açık Öğretim Ortaokulu Öğrencilerinin Sınava Girme Şartları

Örgün ortaöğretim kurumlarına kayıt ve devamda yaş sınırını doldurmamış olmak ve açık öğretim ortaokulunun 8 inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

Yurtdışında Bakanlığımıza Bağlı Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Sınava Girme Şartları

2016–2017 eğitim ve öğretim yılında yurt dışında Bakanlığımıza bağlı okulların 8 inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

Yurtdışında Bakanlığımıza Bağlı Olmayan Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Sınava Girme Şartları

E-OKUL TEOG Sınav Sistemi Hakkında BilgilerE-OKUL TEOG NEDİR?

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığının 2013-2014 Eğitim Öğretim yılından başlayarak uygulamaya başlayacağı sisteme veriler addır. Sisteme göre altı temel dersin ikinci sınavı MEB tarafından gönderilen ortak bir sınav olacaktır. Yeni sistemin amacı öğrencileri sınav stresinden kurtarmaktır. temel eğitimden ortaöğretime geçiş sisteminin kısaltmasıdır. Bu yeni sisteme göre 6, 7 ve 8. sınıflarda 6 dersten 6 ayrı sınava girecek ve ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanına eklenmiş yılsonu başarı puanlarının ortalaması ile liselere yerleşeceksin.

TEOG Sınav Sistemi

TEOG Sınavları (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı) her yıl Aralık ve Nisan aylarının sonlarında gerçekleşiyor.

TEOG Mazeret Sınavı Soru ve Cevapları için Tıkla!Milli Eğitim Bakanlığı,26-27 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) genel sınavına raporlu ya da benzer nedenlerle giremeyen öğrenciler için mazeret sınavı yaptı.

2017 2. dönem TEOG sınavına giremeyen öğrenciler bugün itibariyle TEOG Mazeret Sınavı'na girdi. Teog mazeret sınavı bugün bitmiş oldu.e okul teog sınavı cevapları tıkla...

Sizin için Teog sınav soru ve cevaplarını derledik. Teog mazeret sınav sonuçları ne zaman açıklanacak.TEOG mazeret sınavı soru ve cevapları,e okul teog sınavı anahtarı, TEOG sınav sonuçları ile ilgili tüm ayrıntılar burada...

TEOG SORU KİTAPÇIKLARI VE TEOG CEVAP ANAHTARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN