hgs  eokul   lgs   kyk  
  22.06.2024  

2017 Lise (TEOG) Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu TIKLA İNDİR!TEOG YEP Sonuçları 2017 Açıklandı Tıkla Öğren

2017-2018 Lise (TEOG) Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2017-2017 Lise (TEOG) Tercih ve Yerleştirme İşlemleri için Tıklayınız

*** TEOG Tercih Robotu Yüzdelik Dilime Göre İndirmek için Buraya Tıklayınız

Bugünlerde yüz binlerce lise adayı büyük bir heyecanla, 2017 Lise yerleştirme kılavuzunun yayınlanmasını bekliyordu,2017 TEOG yerleştirme kılavuzu ne zaman yayınlanacak diye soruyorlardı, İşte MEB, TEOG lise yerleştirme tercih kılavuzunu yayınladı,TEOG Lise Yerleştirme Sonuçları ve Taban Puanları ne zaman belli olacak? Tüm bu sorulara cevap burada olacak...

*** TEOG Veli,Tercih Danışmanlığı,Öğretmen ve Öğrenci Kılavuzlarına Ulaşmak için Buraya Tıklayınız

Dikkat: TEOG Tercih ve Yerleştirme Takvimi MEB 2017 Güncellendi.İlgili sayfaya ulaşmak için buraya tıklayınız

2017 TEOG Yerleştirme Takvimi MEB İndir

TEOG Lise Tercihleri Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak? İşte tarih tarih 2017 TEOG Lise Tercih ve Yerleştirme Takvimi:

2017-2018 TEOG Lise Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Tercih işlemi öğrenci/veli tarafından bireysel olarak (https://e­okul.meb.gov.tr) internet adresinden yapılabileceği gibi mezun olduğu okuldan ya da herhangi bir ortaokul müdürlüğünden yapılabilecektir.

2017-2018 TEOG Lise Tercih ve Yerleştirme Yapılacak Okul Türleri Hangileri

 Fen Liselerine,
 Sosyal Bilimler Liselerine,
 Anadolu Liselerine,
 Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine,
 Çok Programlı Anadolu Liselerine,
 Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezlerine,
 Anadolu İmam‐Hatip Liselerine,
 Açık öğretim Kurumlarına
 Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı ve YEP’e göre öğrenci alan özel okullara

2017–2018 TEOG Özel Okul Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

2017–2018 öğretim yılı için, öğrencilerin Yerleştirmeye Esas Puanına (YEP) göre okul türlerine yerleştirme işlemleri yapılacak olup yerleştirme sonuçları aynı öğretim yılı için geçerli olacaktır.Sınavla öğrenci alacak özel okullar Haziran - Temmuz 2017 tarihleri arasında kayıt işlemlerini yapabilecektir. Kayıt işlemini yapan bu öğrencilere tercih ekranı açılmayacaktır.

*** Ancak bu öğrenciler okul değiştirmek isterlerse bu işlem nakil döneminde, nakil şartlarını taşıyanlar için mümkün olabilecektir.

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin 2017-2018 TEOG Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

 Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri, YEP’e göre ve kayıt‐kabul şartlarını taşımaları hâlinde; tercihlerini http://www.meb.gov.tr veya http://oges.meb.gov.tr adreslerinde
yayımlanan Ek‐2 formunu doldurarak yapacaktır. Öğrencilerin doldurdukları formu, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü‐06500 Teknikokullar/ANKARA adresine yerleştirme için Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile göndermeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır.

*** Tercihlerden ve olabilecek gecikmelerden, öğrenci velisi sorumlu olacaktır.

Yurt dışından sınava giren öğrencilerin 2017-2018 TEOG Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

 Yurt dışından sınava giren öğrenciler; e‐okul sisteminde kayıtlı ise http://www.meb.gov.tr veya http://oges.meb.gov.tr adreslerinden tercih yaparak okul müdürlüklerine tercihlerini onaylatacaktır. Bu imkânı olmayan yurt dışındaki öğrenciler ise
tercihlerini http://www.meb.gov.tr veya http://oges.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanan Ek‐2 formunu doldurarak yapacaktır. Öğrencilerin doldurdukları formu, Ölçme Değerlendirme ve
Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü‐06500 Teknikokullar/ANKARA adresine yerleştirme için Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile göndermeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır.

Tercihlerden ve olabilecek gecikmelerden, öğrenci velisi sorumlu olacaktır.Öğrencinin velisi, tercih ve yerleştirme ile ilgili her tür yazışmada; tercih işlemini yaptığı okulun il/ilçe kurum adı ve kodunu, öğrencinin adını‐soyadını, T.C. kimlik numarasını, yabancı uyruklu ise öğrenci kayıt numarasını ve açık adresi ile cep telefon numarasını yazacaktır.

2017-2018 TEOG Güzel sanatlar ve spor liselerine yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak?

 Güzel sanatlar ve spor liselerine yerleştirme işlemleri güzel sanatlar ve spor liselerine giriş mevzuatı esas alınarak, tercihler doğrultusunda merkezi olarak yapılacaktır. Ancak güzel
sanatlar ve spor liseleri için tercih yapacak öğrencilerin bu liselere kayıt kabul şartlarını taşımaları gerekecektir.

Veli ve okul müdürlüğü, bu kılavuzun yayımlanmasıyla birlikte bu kılavuzda belirtilen bütün hükümleri kabul etmiş sayılacaktır.

2017-2018 TEOG lise tercihleri için başvuru şartları nelerdir?

a) 2017–2018 öğretim yılında ortaokul 8’inci sınıfı başarıyla tamamlamış olmak,
b) Başvuru yapılacak okulun kayıt‐ kabul şartlarını taşımak,
c) YEP’e sahip olmak.

2017-2018 TEOG Lise Tercih İşlemleri Kim Tarafından Yapılacak? 2017-2018 TEOG Lise Tercihleri Nasıl ve Nereden Yapılacak?

a) 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan tüm öğrenciler yerleştirme işlemleri için tercihte bulunabilecektir. Ancak güzel sanatlar ve spor liseleri için tercih yapacak öğrencilerin bu liselere kayıt kabul şartlarını taşımaları gerekecektir.

b) Tercihler öğrenci/veli tarafından, https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi mezun olduğu okuldan ya da herhangi bir ortaokul müdürlüğünden de yapılabilecektir.

c) Sınavla öğrenci alacak özel okullara kayıt işlemini yaptıran öğrenciler tercihte bulunamazlar.

ç) İnternet adresinden tercih işlemleri için giriş yapıldığında, tercih işlemleri ekranında, «ÖZEL OKULA KAYIT YAPTIRDIM TERCİH YAPMAYACAĞIM » ve «TERCİH YAPMAK İSTİYORUM» butonlarının seçenek olarak sunulması sağlanacaktır.

d) Yerleştirmede öğrenciler tüm okul türlerini içeren 25 okula kadar tercihte bulunabileceklerdir.

e) Tercih işlemleri, Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerinde yer alan okulların tercih kodlarına göre, öğrenci velisi tarafından Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

f) Elektronik ortamda tercih işlemlerini yapamayan veliler için okul müdürlüğü, tercih işlemlerini öğrenci velisi adına, velinin doldurup imzalayarak verdiği Ek-1’deki “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”na bağlı kalarak veli adına yapacaktır (Temmuz 2017 saat 17:00’ye kadar).

g) Ek-2 te yer alan Yurtdışı Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu, Sadece tercihlerini okul müdürlüklerine onaylatma imkânı olmayan yurt dışından sınava giren öğrenciler
tarafından APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile gönderilecektir. (Temmuz 2017 saat 17:00’ye kadar)Postada meydana gelecek gecikmeden öğrenci velisi sorumlu
olacaktır.

h) Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır. Tercihlerle ilgili varsa
her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış
sayılacaktır.

i) Tercihlerin elektronik ortamda hatasız ve eksiksiz olarak tercih ve yerleştirme e‐kılavuzuna uygun doldurulması gerekmektedir. Tercih listesinden öğrenci velisi, onay işleminden ise okul müdürlüğü ile veli birlikte sorumlu olacaktır.

j) Elektronik ortamda onaylanan “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”nun çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalandıktan sonra aslı okulda saklanacak ve bir nüshası imza karşılığı veliye verilecektir.

k) Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://e-okul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır.

l) Tercih başvurusu sadece 1 (bir) kez yapılacağından başvuru işleminden sonra değiştirilemeyecektir

2017-2018 TEOG Lise Yerleştirme İşlemleri Nasıl ve Neye Göre Yapılacak? TEOG Yerleştirmede Boş Kalan Kontenjanlar Ne Olacak?

a) 8’inci sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri YEP üstünlüğü, tercih önceliği ve okul kontenjanına göre yapılacaktır.Güzel sanatlar ve spor liselerine yerleştirme işlemleri güzel sanatlar ve spor liselerine giriş mevzuatı esas alınarak, tercihler doğrultusunda merkezi olarak yapılacaktır.

b) Tercih ekranında hiçbir işlemi yapmayan öğrencilerin yerleştirme işlemleri ise sistem tarafından açık öğretim kurumlarına gerçekleştirilecektir. Ancak özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri açık öğretim kurumlarına yapılmayacaktır.

c) Yerleştirme sonunda tercihlerine göre bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca boş kalan kontenjanlar için il/ilçe sınırları içerisinde 5 (beş) tercih alınarak YEP üstünlüğüne göre Ağustos 2017 tarihine kadar merkezi yerleştirme sistemi ile yerleştirilecektir.

ç) Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kesin kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

d) Yerleştirme işlemleri bir defaya mahsus yapılacak olup yedek yerleştirme yapılmayacaktır.

e) Öğrencilerin yerleştirme sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr adresinde açıklanacak olup
sonuç bilgilerinde, kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları
bildirilecektir.

f) Genel ilköğretim programını tamamlayan, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden özel eğitim değerlendirme kurulu raporu doğrultusunda kaynaştırma yoluyla eğitim alacak öğrenciler engel durumu ve özellikleri ile ikamet adresleri dikkate alınarak anadolu liseleri, anadolu imam hatip liseleri, mesleki ve teknik anadolu liseleri, çok programlı anadolu liseleri ile mesleki ve teknik eğitim merkezlerine her bir şubede iki öğrenciyi geçmeyecek şekilde il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu kararı ile şubelere dengeli bir şekilde yerleştirilebilecektir.

g) Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin puanları,yerleştirildikleri okulların puanlarını hiçbirşekilde etkilemeyecektir.

h) Özelokullar için %100 burslu okutacakları öğrencilerin yerleştirilmesi, Bakanlıkça puan üstünlüğü esasına göre %5’lik dilimden seçilerek yapılacaktır.Yerel şartları dolayısıyla Türkiye genelindeki ilk % 5’lik dilimden öğrenci alamayan özel okullar tam bursluluğa karşılık gelen boş kontenjanlarını il genelindeki ilk % 5’lik dilimden karşılayabileceklerdir.

i) Özelokullarda öğrenimi süresince burslu olarak okutulan öğrenci başarısı devam ettiği sürece bu haktan yararlandırılacaktır. Herhangi bir şekilde kurumdan ayrılan burslu öğrencilerden öğrenim gördüğü süre için ücret talep edilmeyecektir.

2017-2018 TEOG Yerleştirmeye Esas Puanlar (TEOG YEP) Ne Zaman ve Nereden Açıklanacak? Değerlendirmeler Nasıl Yapılacak?

a) Yerleştirme yapılacak okul kontenjan listeleri http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanacaktır.(Haziran 2017 8’inci Sınıf Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) İlanı)

b) YEP’ lerin eşit olması hâlinde 8’inci sınıf AOSP, bunun da eşit olması hâlinde sırasıyla 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflarda YBP üstünlüğü, eşitliğin devam etmesi halinde tercih önceliği,özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı yine eşitlik bozulmaz ise öğrencinin doğum tarihine göre yaşça küçük olanların önceliği dikkate alınacaktır.

c) Genel ilköğretim programını tamamlayan ve tercih yapan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden özel eğitim değerlendirme kurulu raporu doğrultusunda kaynaştırma yoluyla
eğitim alacak öğrencilerin geçiş ve nakillerine ilişkin iş ve işlemler engel durumu ve özellikleri ile ikamet adresleri dikkate alınarak anadolu liseleri, anadolu imam hatip liseleri, mesleki ve teknik anadolu liseleri, çok programlı anadolu liseleri ile mesleki ve teknik eğitim merkezlerine her bir şubede iki öğrenciyi geçmeyecek şekilde il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu kararı ile sağlanacaktır.

ç) Genel ilköğretim programını tamamlayan ve tercih yapmayan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin bilgileri öğrenci il/ilçe yerleştirme ve nakil komisyonunun ekranına düşecektir, Bu öğrencilerden özel eğitim değerlendirme kurulu raporu doğrultusunda kaynaştırma yoluyla eğitim alacak öğrencilerin yerleştirme, geçiş ve nakillerine ilişkin iş ve işlemler engel durumu ve özellikleri ile ikamet adresleri dikkate alınarak anadolu liseleri, anadolu imam hatip liseleri,mesleki ve teknik anadolu liseleri, çok programlı anadolu liseleri ile mesleki ve teknik eğitim merkezlerine her bir şubede iki öğrenciyi geçmeyecek şekilde il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu kararı ile sağlanacaktır.

d) Genel ilköğretim programını tamamlayan ve tercih yapan/yapmayan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden özel eğitim değerlendirme kurulu raporu doğrultusunda kaynaştırma yoluyla eğitime devam edemeyeceklerin ortaöğretim kademesindeki gündüzlü özel eğitim okullarına/kurumlarına
yerleştirmesi/nakilleri ile ilgili iş ve işlemler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları işbirliği ile il/ilçe özel eğitim hizmetleri kurulunca yapılacaktır. Ortaöğretim
kademesindeki yatılı özel eğitim okullarına/ kurumlarına yerleştirme ile ilgili iş ve işlemler ise Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılacaktır.

2017-2018 TEOG Lise Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman ve Nereden Açıklanacak

YEP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları;

Yerleştirme sonuçları Ağustos 2017 tarihinde http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde ilân edilecektir. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir.

*** Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

2017-2018 TEOG tercih listesi Ne Zaman Hangi Adreste Yayımlanacak?

8’inci Sınıf Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) İlanı Haziran 2016 olarak açıklandı.YEP sonuçlarına göre öğrenci alan okulların “okul tanıtım bilgileri” http://oges.meb.gov.tr
adresinde yer almaktadır.

Mesleki ve Teknik Anadolu liselerine ait alan ve dal tanıtım bilgileri http://megep.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilmektedir.

2017-2018 TEOG tercih listesi ve okul kodlarını nasıl öğrenebilirim? Toplam kaç tercih hakkı var?

Öğrenci velisi, okulların genel ve özel başvuru şartlarına dikkat ederek istek sırasına göre farklı il ve ilçelerdeki okullarda dâhil olmak üzere okul türlerine göre aynı veya karışık olarak Tercihte 25 (yirmi beş) okul tercihi yapabileceklerdir.

a) Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Fen Liseleri ve Sosyal Bilimler Liseleri (Tablo–1),

b)Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu Liseleri (Tablo-2),

c) Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri (Tablo–3),

ç) Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Çok Programlı Anadolu Liseleri (Tablo–3),

d) Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri (Tablo-4),

e) Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu İmam­Hatip Liseleri (Tablo–5) ,f)Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı ve YEP sonucuna göre öğrenci alan özel okullar (Tablo–6),

g)Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü açık öğretim kurumlarına bağlı liseler. (açık imam hatip lisesi, açık mesleki lise, açık lise) (Tablo-7) ’de yer almaktadır.

2017-2018 TEOG teog lise kayıtları ne zaman olacak kayıtlar nasıl yapılacak?

Kayıt işlemleri yerleştirme işlemleri ve esaslarına göre sistem üzerinden otomatik olarak yapılacaktır. (Ağustos 2017 Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve Kesin Kayıt).

*** YEP ile öğrenci alan pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve parasız yatılı olarak öğrenim görmek isteyen öğrencilerden parasız yatılı okuma şartlarını taşıyanlara, cinsiyetine uygun pansiyon bulunması hâlinde, yatılılık kontenjanı çerçevesinde İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarında Parasız Yatılılık, Burs ve Sosyal Yardımlar Yönetmeliği hükümleri gereğince; YEP’e göre yapılacak sıralama ve yerleştirme ile parasız yatılı olarak öğrenim görme hakkı sağlanır. Bu öğrencilerde ayrıca PYBS’yi kazanma şartı aranmaz.

2017-2018 TEOG PYBS tercih ve yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak?

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına başvuruda bulunarak parasız yatılılığı tercih edenler ile Yatılı Bölge Ortaokulunu (YBO) başarı ile tamamlayarak parasız yatılılık hakkından
yararlanmak isteyen öğrencilerin; parasız yatılı olarak yerleştirilmeleri ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında Parasız Yatılılık, Burs ve Sosyal Yardımlar Yönetmeliği hükümleri
ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk e-Kılavuzunda belirtilen şartlara göre kontenjan tablolarında belirtilen durumlarına ve cinsiyetlerine uygun okulları tercih etmeleri halinde
gerçekleştirilecektir.

2016-2017 öğretim yılında bütün ortaöğretim kurumlarına YEP ile öğrenci yerleştirileceğinden, PYBS’ye başvuran bütün öğrencilerin tercihleri bursluluk talebi olarak
değerlendirilecektir.Örgün resmî ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptıran öğrencilerden öğrenimlerine parasız yatılı
olarak devam etmek isteyenler pansiyonlu okullarda doğrudan okul müdürlüğüne, pansiyonu bulunmayan okullarda ise il/ilçe yatılılık ve bursluluk komisyonlarına belgeleri ile birlikte
Eylül 2016 tarihi saat 17:00’ye kadar müracaat edeceklerdir.
PYBS sonucu burslu okumaya hak kazanan öğrenciler de kayıt yaptırdıkları okul müdürlüğüne belgeleri ile birlikte Eylül 2017 tarihi saat 17:00’ye kadar müracaat edeceklerdir.

*** Konu ile ilgili genel açıklamalar, Parasız Yatılılık ve Bursluluk e-Kılavuzunda belirtilecektir.

2017 Parasız Yatılılık ve Bursluluk e-Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2017 TEOG tercih başvuru bilgileri formu nasıl doldurulacak? Formu nereden indirebilirim?

Bu form, öğrenci velileri tarafından internetten tercih işlemi yapmadan önce, programa girilecek bilgilerle ilgili ön çalışma yapılabilmesi için hazırlanmıştır. Tercih yapmadan önce bu
form üzerinde hazırlık yapılabilir. İnternet imkânı olmayan öğrenciler, okula gitmeden önce bu form üzerindeki bilgileri doldurup kontrol etmelidirler. Doldurulan formun hiçbir yasal
geçerliliği yoktur ve ön hazırlık dışında hiçbir yerde kullanılamaz.

( Yurt Dışından Başvuru Yapan Öğrenciler İçin)
Bu form, Açık Öğretim Ortaokul öğrencileri ile 2017 ortak sınavlara yurt dışından başvuru yapan ve tercihlerini başvuru yaptıkları ülkeden yapamayan öğrenciler tarafından
kullanılacaktır. Form http://oges.meb.gov.tr adresinden doldurulabilecektir.Doldurulan formun tüm yasal sorumluluğu formu dolduran öğrenci ve/veya öğrenci velisine aittir

Not: 2017 TEOG tercih başvuru bilgileri formu,yerleştirme formunun en alt kısmında bulunmaktadır.

*** 2017 TEOG Lise Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu Taslağı İndirmek için Buraya Tıklayınız
E Okul TEOG Tercih