hgs  eokul   lgs   kyk  
  22.06.2024  

2017 MEB OGES Güvenlik Kayıt No Öğrenme SorgulamaOGES Güvenlik Kayıt No Nasıl ve Nereden Alınır? (TEOG Lise Tercih İşlemleri),TEOG Lise Tercihleri, OGES Güvenlik Kayıt No Öğrenme 2017.

2017 TEOG Lise Tercihleri devam ederken öğrencilerin özellikle,2017 Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Tercih Başvuru Giriş Bilgilerinde istenilen Güvenlik Kayıt No kısmı için, Güvenlik Kayıt No Nedir Nasıl Öğrenilir, Güvenlik Kayıt No Nasıl ve Nereden Alınır? gibi soruları merak ettikleri görülüyor. Konuyla ilgili detaylar yazımızın devamında yer alıyor...

2017 Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Tercih Başvuru Giriş Bilgileri Ekranına Ulaşmak için Tıklayınız

* 2017-2018 MEB E Okul OGES Tercih Başvuru İşlemleriyle Alakalı Tüm Detaylar için Buraya Tıklayınız

Temmuz 2017 (Saat 13:00’e kadar) günü sona erecek olan, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme süreci için gerekli olan "OGES Güvenlik Kayıt No" için tüm öğrencilerin öğrenmesi gerekmektedir.

2017 Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Tercih Başvuru Giriş Bilgileri Ekranındaki “Güvenlik Kayıt No” bölümü her öğrencinin 2017 TEOG Giriş Belgesinde bu numarayı görebilirsiniz. TEOG başvuru belgelerini kaybettim diyen öğrenciler için bu numarayı ancak okul müdürlüğünden alabilirsiniz.

Güvenlik No Nedir: Başvuru sırasında verilen ve başvuru formunun üzerinde yer alan veya Sınav Sonuç Belgesinin sağ üst köşesinde yazan okuldan çıkartılan sınav sonuç belgesinde yazmaktadır. Numaranın bulunduğu formu kaybetmiş olanlar okul idaresine şahsen başvurarak temin edilebilirler. Telefonla güvenlik numarası öğrenilmesi mümkün olmaz.

Ancak Şehir dışında olanlar ya da okula gitme imkanı bulunmayanlar okulu arayıp rica ederek güvenlik numarasını öğrenebilirler. Tercihlerinizi yaptıktan sonra, tercihlerinizi yine okula onaylatmanız gerektiğini unutmayın. Bunun için de yine telefonla iletişim kurmayı deneyebilirsiniz.
E Okul TEOG Tercih